Osanit

OSANIT – najpopularniejszy środek na bolesne ząbkowanie u niemowląt, znany na całym świecie, dostępny w Polsce w 24H

Dostępny Osanit:

  • Osanit ®  GLOBULKI   (kuleczki na bolesne ząbkowanie, bez cukru), opakowanie 7,5g, produkt firmy: Queisser Pharma GmbH & Co w cenie 34PLN
  • Osanit® ŻEL (żel na bolesne ząbkowanie, bez cukru), opakowanie 20g, produkt firmy: Dr A&L Schmidgall GmbH & Co KG (CZ) w cenie   39PLN PROMOCJA! (cena regularna: 45PLN)

 ULOTKA OSANIT
(ulotka Osanit Globulki – naciśnij)          

Osanit to preparat wydawany bez recepty dostępny. Granulki Osanit to skuteczne rozwiązanie w przypadku bolesnego ząbkowania u dzieci oraz niemowląt. Jeśli twoja pociecha cierpi na bolesne ząbkowanie, użycie granulek Osanit powinno przynieść ulgę.
Czym jest Osanit?
Osanit to granulki homeopatyczne nie zawierające cukru produkowane i sprzedawane na rynku niemieckim.
Osanit to również żel sprzedawane na rynku czeskim.
W jakim celu stosuje się Osanit ?
Osanit stosuje się jako skuteczny środek na bolesne ząbkowanie u dzieci oraz niemowląt.
Jak dawkować Osanit ?
OSANIT GLOBULKI:
Preparat Osanit jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, dzieciom w okresie ząbkowania podaje się doustnie co pół godziny, a w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych co kwadrans w dawce około 8 kuleczek do rozpuszczenia na języku dziecka. Łączna dawka dzienna nie powinna przekroczyć 48 granulek. Osanit nie powinien być podawany dłużej niż przez tydzień.
W przypadku podania zbyt dużej ilości granulek Osanit nie występuje żadne niebezpieczeństwo, jednak nie powinno się tego robić. W przypadku gdy zapomną Państwo podać dawkę nie należy stosować podwójnej dawki.
W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie leku prosimy o kontakt z lekarzem lub farmaceutą celem zaciągnięcia odpowiedniej porady.
OSANIT ŻEL:
Żel smakuje przyjemnie, zawiera naturalny ksylitol.
Jak używać żel?
Na pierwsze oznaki ząbkowania nakładamy 2-3 cm żelu na palec  i wmasowujemy w zmienione powierzchnie dziąseł. Jeśli jest to konieczne zastosować ponownie po pół godzinie.
Aplikacje możemy powtarzać  do 3-4 razy w ciągu 24 godzin i  najlepiej po posiłkach oraz  przed snem.
Możliwe skutki uboczne stosowania Osanit
W przypadku stosowania leku homeopatycznego Osanit możliwym jest iż występujące dolegliwości mogą przejściowo ulec pogorszeniu (pierwotne pogorszenie). W takim przypadku lek należy odstawić i zasięgnąć porady swojego lekarza rodzinnego.
Jak przechowywać Osanit
Osanit tak samo jak wszystkie inne leki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zabrania się stosowania leku po upływie daty przydatności do spożycia umieszczonej na opakowaniu. Data przydatności do spożycia odnosi się do ostatniego dnia miesiąca.
Osanit nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 30°C. Fiolkę należy zamykać chroniąc w ten sposób jej zawartość przed wilgocią. Po otwarciu opakowania przydatność do spożycia leku Osanit wynosi 6 miesięcy pod warunkiem że po każdym jego użyciu fiolka z lekiej będzie odpowiednio zamykana.
Co zawiera Osanit ?
W 10 g kuleczek na bolesne ząbkowanie z ksylitolem znajdują się następujące składniki:
Substancje czynne:
Matricaria recutita
Rozcieńczenie D6 …………………. 38 mg
Calcium phosphoricum
Rozcieńczenie D12 …. …………… 38 mg
Magnesium phosphoricum
Rozcieńczenie C6 ………………… 8 mg
Calcium carbonicum Hahnemanni
Rozcieńczenie C8 ………………… 8 mg
Ferrum phosphoricum
Rozcieńczenie C8 ………………… 8 mg
Pozostałe składniki:
Ksylitol, hypromeloza

 

Osanit to preparat wydawany bez recepty dostępny na rynku niemieckim. Granulki Osanit to skuteczne rozwiązanie w przypadku bolesnego ząbkowania u dzieci oraz niemowląt. Jeśli twoja pociecha cierpi na bolesne ząbkowanie, użycie granulek Osanit powinno przynieść ulgę.
Czym jest Osanit ?
Osanit to granulki homeopatyczne nie zawierające cukru produkowane i sprzedawane na rynku niemieckim.
W jakim celu stosuje się Osanit ?
Granulki Osanit stosuje się jako skuteczny środek na bolesne ząbkowanie u dzieci oraz niemowląt.